09:00 – 09:30 – Maria Kütt
Välisministeeriumi personaliosakonna peadirektor
Maria räägib konverentsil sellest, kuidas võib pandeemia mõjutada organisatsiooni põhikomponentide – struktuuri, eesmärkide, tehnoloogia ja inimeste – koostoimimist ja personalijuhi rolli selle kujundamisel. Selleks kõrvutab ta enda kui Tallinna Ülikooli personalijuhtimise lektori viimase aja lugemisnoppeid Välisministeeriumi personalijuhi teadmistega riikide vahelises suhtluses toimuvast.
09:30 – 09:45 – Egle Saska
Personalipartner ja personalitöö koolitaja
Töötaja kogemuse juhtimine turbulentsis. Kuidas toetada töötaja kogemust, kui töökoht, tööaeg ja töö sisu ei ole enam selline nagu eile või eelmisel nädalal. Egle räägib tööriistadest mis aitavad ka turbulentsetel aegadel ühendada organisatsiooni vajadused ja töötajate ootused.
09:45 – 10:00 – Kadi Tamkõrv
Nortali personalijuht
Kadi räägib ühest suurimast juhtimise ja kultuuri väljakutsest tulevikus – hübriidtiimi juhtimisest ja hübriidettevõttest. Hübriidettevõttes on igal töötajal vabadus otsustada kus, kuidas ja millal talle töötamine kõige paremini sobib. Hübriidtiim on meeskond, kus pidevalt osa tiimist on kaugtööl ja osa kontoris. Kadi arutleb, kuidas hoida tugevat tiimitunnet ning iga inimese personaalset motivatsiooni kõrgel tingimustes, kus kogu meeskonna füüsilise kokkusaamise võimalused on napid ja tuleb arvestada igaühe personaalsete vajadustega rohkem kui kunagi varem.
10:00 – 10:15 – Palmi Lindjärv
Inimeste juhtimise professionaal
Personalijuhtimises on kolm peamist valdkonda, mis vajavad erilist tähelepanu, kui rääkida inimeste juhtimisest majanduslanguse perioodil: inimeste juhtimine, tööandja bränding ja töötaja rahulolu. Eelmisest majanduskriisist on tehtud mitmeid järeldusi organisatsioonide juhtimise osas, millised on inimeste ootused ja vajadused, kui üldine keskkond on ebastabiilne ja õhkkond ärev. Palmi räägibki sellest millised probleemid organisatsioonides muudatuste keerises esile kerkivad ja kuidas personaliinimene saab juhte toetada, nii et raskete otsuste tulemused oleksid juhtimise, tööandja brändingu ja töötaja rahulolu suhtes võimalikult positiivsed või vähemalt neutraalsed.
10:15 – 10:35 küsimused, vastused, arutelu
10:35 – 10:45 paus
10:45 – 11:00 – Marge Litvinova
Grant Thornton Baltic OÜ personalijuht ja personaliteenuste juhtiv nõustaja
Covid-19 raputas mugavustsoonist välja pea kõik ettevõtted. Töökorralduses tehti viieaastane hüpe kahe kuuga ja kaugtööst räägitakse täna kui uuest normaalsusest. Milline tulevik aga ootab traditsioonilisi kontoreid ja töökohti? Kas võimust võtavad töökodud, kodukontorid või hoopis kärgtöökohad? Millised võimalused annab see ettevõtetele oma äri edendamiseks? Just nendele küsimustele aitab Marge oma ettekandes vastust leida!
11:00 – 11:15 – Kairi Pauskar
Salv’i personalijuht
Oma ettekandes räägib Kairi sellest, milliseid praktikaid nad kasutatud kriisi ajal, et hoida tugevat tiimi moraali ja milliseid muutused töökorralduses on tulnud, et jääda. Juttu tuleb juhtumispraktikatest, sisekommunikatsiooni vahenditest, eesmärkide seadmisest ja tulemuste mõõtmisest Salvi organisatsiooni näitel.
11:15 – 11:30 – Kärt Kinnas
Eesti Personalijuhtimise Ühingu PARE tegevjuht
Aasta 2020 on muutuste aasta. Organisatsioonid kaaluvad põhjalikult, kas ja kuidas töötamise viisid ümber disainida. Oma ettekandes arutab Kärt selle üle, millised personalitöö oskused ja kompetentsid on vajalikud ja olulised, et muudatusi eestvedada ja ajaga kaasas käia.
11:30 – 11:45 – Irene Metsis
Koolitaja/konsultant; FendaF kaasasutaja
Ettekanne sisaldab järgmisi märksõnu: Juhtimine VUCA ajastul- muutlikkus, ebakindlus, ebamäärasus ja keerukus. Kuidas uus reaalsus mõjutab juhtimise arengut? Tehnoloogia ja inimese tasakaal juhtimises. Autentsus ja inimlikkus.
11:45 – 12:00 küsimused, vastused, arutelu